CENNIK:

Pierwsza konsultacja z ECHO serca i EKG: 350zł

Każda następna wizyta: 280zł

Dr n. med. Magdalena Janus
KARDIOLOG

Dr n. med. Magdalena Janus jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, obecnie pracuje w I Klinice Kardiologii UM przy ul. Długiej w Poznaniu oraz w Pracowni Rezonansu Magnetycznego w tymże Szpitalu, od 20115r. Prowadzi Poradnię Kardiologiczną Nadciśnienia Płucnego. W 2015r. obroniła tytuł doktora nauk medycznych.
W 2010r. uzyskała stopień specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych, a w 2015r. kardiologii. Od 2004r wykonuje i opisuje badania echokardiograficzne. Od 2009r. Opisuje badania Rezonansu Magnetycznego Serca.

Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnostyce i leczeniu:
* choroby wieńcowej,
* nadciśnienia tętniczego,
* nabytych wad serca,
* zaburzeń rytmu serca,
* niewydolności serca,
* zatorowości płucnej,
* nadciśnienia płucnego
* chorób serca w przebiegu chorób układowych,
* kardiomiopatii i rzadkich chorób serca.
Poza pracą kliniczną z pacjentami prowadzi zajęcia ze studentami medycyny zarówno polsko- jak i anglojęzycznymi jako adiunkt. Jest członkinią polskiego i europejskiego towarzystwa kardiologicznego (PTK i ESC) oraz autorką wielu publikacji w międzynarodowych czasopismach medycznych.
Uczestniczka i wykładowca na licznych konferencjach kardiologicznych.

Zakres działania:
– EKG
– Echo serca
–konsultacje kardiologiczne osób dorosłych (>18 rż)
– farmakoterapia choroby niedokrwiennej serca, niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu serca, nabytych wad serca, zatorowości płucnej
– konsultacje kardiologiczne przed operacjami
– kwalifikacja do zabiegów kardiologii inwazyjnej: koronarografia, implantacja stymulatora / kardiowertera, ablacja zaburzeń rytmu
– wstępna ocena wskazań do operacji kardiochirurgicznych
– badania kontrolne po przechorowaniu COVID-19
– badania profilaktyczne u osób uprawiających sport oraz osób zdrowych pragnących zadbać o przyszłość swojego serca (szczególnie z obciążeniem rodzinnym chorób serca)